„Taki mały, taki duży może świętym być…”

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH w ROŻNOWICACH stał się podsumowaniem projektu dydaktyczno-wychowawczego, którego głównym celem było poszukiwanie autorytetów, a tym samym wychowanie do wartości, poprzez poznawanie życia osób uznanych za świętych i błogosławionych. Projekt realizowali  nauczyciele, katecheta,  wolontariusze z uczniami w szkole i dziećmi w przedszkolu. Działanie edukacyjne polegały np.na eksponowaniu na gazetkach SK Caritas świętych „bliskich dzieciom”, poznawaniu wzorów do naśladowania na  zajęciach religii, integracji grupy podczas zabaw z piosenkami znanych zespołów dziecięcych, celowym i bezpiecznym wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej w poszukiwaniu ciekawostek z życia świętych, działalności wolontarystycznej.

Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli Rodzice zatroskani o wychowanie swoich pociech. Przygotowali stroje oraz towarzyszyli swoim dzieciom podczas zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *