„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już po raz dziewiąty zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci o bezpieczeństwie podczas prac polowych. Tytuł tegorocznej edycji to:„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. W uroczystym wręczeniu nagród laureatom i wyróżnionym uczestniczyli poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, starosta Maria Gubała i kierownik Placówki Terenowej KRUS w Gorlicach Janusz Augustowski.

Tegoroczne hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, ilustrującej hasło konkursowe. Głównym organizatorem eliminacji powiatowych była Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gorlicach. W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego laureatom konkursu wręczone zostały cenne nagrody i dyplomy. Zebranych przywitał Janusz Augustowski kierownik Placówki Terenowej KRUS w Gorlicach. 
Z roku na rok liczba uczestników w organizowanym przez KRUS konkursie rośnie, na tegoroczny wpłynęło ponad 300 prac. Jak dotychczas to rekordowa ilość. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zrozumieniem tematu. Edukacja w temacie bezpieczeństwa na wsi jest bardzo ważna. Stąd potrzeba takich działań – mówił kierownik Janusz Augustowski. 
Bardzo się cieszę, że KRUS dba o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego kraju. Uświadamianie im zasad bezpieczeństwa z pewnością przyniesie owoce w przyszłości. Drogie dzieci, wyrośniecie na mądrych i świadomych obywateli tego pięknego kraju, jakim jest Polska – podkreślała poseł Barbara Bartuś. 
Starosta Maria Gubała gratulowała uczestnikom talentu, wiedzy i pomysłowości w ukazaniu idei tegorocznego konkursu. Pielęgnujcie Wasze talenty i rozwijajcie je. Po tym co zobaczyłam, jestem przekonana, że Wasze wakacje będą bezpieczne i szczęśliwe. Starosta pod adresem rodziców, opiekunów i organizatorów wyraziła słowa uznania za dotychczasowe działania w upowszechnianiu zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Zadaniem nas, dorosłych jest czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci, zapewnienie im opieki i odpowiednich warunków do zabawy. Niezwykle istotne jest również zwrócenie uwagi dzieci na możliwe zagrożenia dla ich życia i zdrowia.

Lista laureatów w grupie wiekowej klasy 4 – 8
Laureaci:
I miejsce – Gabriela Knybel kl. V Szkoła Podstawowa w Rożnowicach
II miejsce – Daniel Mrozek kl. IV Szkoła Podstawowa w Ropie
III miejsce – Natasza Stróżyk kl. IV Szkoła Podstawowa w Wójtowej

https://tiny.pl/t93fc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *