„Dzieci maja wychodne” – 14 maja

W piątek 14.05.2021r. sadziliśmy drzewka: jawory, jodły i sosny na górce za budynkiem naszej szkoły. Sadzonki, na prośbę pani dyrektor Ewy Kozieł, przywiozła pani leśnik z Nadleśnictwa Łosie, która z poświęceniem kierowała pracami i sadziła drzewka. Bardzo pomocni okazali się rodzice pierwszaków uczestniczący w akcji sadzenia drzewek.

Pierwszaki uczestniczyły w sadzeniu drzewek – podawały sadzonki. Poznały wygląd sadzonek, ich budowę, nazwy oraz zasady sadzenia. Wykonały pomiaru sadzonek – wysokość, obwód pni. Podczas spotkania z panią leśnik dowiedziały się o korzyściach płynących z sadzenia drzewek, rozpoznawały drzewka rosnące przed budynkiem szkoły (przez okno, bo mocno padało), oglądały drewniane miniatury drzew iglastych i liściastych. Na pamiątkę otrzymały ozdobne magnesy i zakładki do książek. Wypełniły karty adopcyjne swoich drzewek. Mamy nadzieję, że pierwszaki wytrwale i sumiennie będą opiekowały się drzewkami. Chociaż podczas sadzenia rozpadał się ulewny deszcz, to drzewka zasadziliśmy. Zmoknięci, ubłoceni przebraliśmy się w szkole. Mimo uciążliwej pogody humory dopisywały wszystkim i dało się odczuć radość z wykonanego zadania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *