„DZIECI MAJĄ WYCHODNE”

Klasa I od 17 września 2021r. realizuje Program „Dzieci mają wychodne”. Program został zainicjowany przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego i jest odpowiedzią na złą kondycję dzieci – psychiczną i fizyczną, zanikanie relacji rówieśniczych i brak warunków do prawidłowego rozwoju. Program daje także dzieciom szansę na edukację w kontakcie z przyrodą.

Celem Programu jest umożliwienie dzieciom zrównoważonego rozwoju
w kontakcie z przyrodą, poprzez włączenie do praktyki przedszkoli i szkół
3-godzinnych pobytów dzieci w naturze, raz w tygodniu, niezależnie od pogody.

Pierwszoklasiści w cotygodniowych, piątkowych spacerach poznają najbliższą okolicę, w kontakcie z przyrodą realizują treści programowe a także lepiej się  poznają  i zacieśniają więzi koleżeńskie.

Wychodne 17 września

Oglądaliśmy panoramę Rożnowic z jednego z najwyższych wzniesień, obserwowaliśmy jak zachowuję się przyroda kiedy pada deszcz, rozmawialiśmy dlaczego nie należy „bać się deszczu” i warto w taką pogodę wybrać się na spacer. Ostatnim etapem naszej wędrówki było zwiedzanie zabytkowego kościoła w Rożnowicach z panią przewodnik Anną Guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *