„Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli”

Dnia 12 grudnia 2018 r.w Bibliotece Biecz odbył się XVIII Gminny Konkurs Czytelniczy „Bahdajowe 1 z10”. Do I etapu konkursu tj. testu ze znajomości treści powieści „Podróż za jeden uśmiech”, „Kapelusz za 100 tysięcy” i biografii Adama Bahdaja, przystąpiło 28 uczniów z klas V-VII. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Bargieł, Magdalena Machowska, Amelia Guzik, Diana Klimek, Gabriela Knybel, Emilia Trębacz, Maciej Piątek i Marcin Guzik. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowali się uczestnicy, którzy w etapie pisemnym uzyskali najwyższy wynik: 16 lub 17 punktów. W tej grupie znaleźli się Wiktoria Bargieł, Magdalena Machowska, Diana Klimek i Gabriela Knybel. II część konkursu rozgrywana była na zasadach podobnych do teleturnieju prowadzonego przez Tadeusza Sznuka. Każdy uczestnik otrzymał trzy szanse i tracił je, jeśli nie odpowiedział na pytanie lub udzielił błędnej odpowiedzi. Po zaciętej rozgrywce wyłoniono trzy laureatki. II miejsce zajęła piątoklasistka Gabriela Knybel. Gratulujemy!  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *