Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28 września jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.  W tym roku wypadł w sobotę,  więc w szkole obchody miały miejsce w poniedziałek 30 września.  Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa  wśród uczniów.

                Na początku każdej lekcji kilka minut poświęcono na głośne czytanie. Klasa I dowiedziała się dlaczego pewien nosorożec ma kompres na pupie z książki Leszka Kołakowskiego Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?  Drugoklasiści  czytali książkę A. Frączek Rany Julek. O tym, jak Julian Tuwim został poetą, zaś uczniowie III klasy poznawali przygody sympatycznego Gangu Słodziaków.

Starsi uczniowie też słuchali fragmentów książek czytanych im przez nauczycieli lub chętnych uczniów: klasa IV poznała dzieje kaprala Wojtka – niedźwiedzia, który przygarnięty przez żołnierzy gen. Andersa, przeszedł z nimi szlak bojowy w czasie II wojny światowej. Klasa V uczyła się dobrego zachowania razem z bohaterami książki G. Kasdepki  Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci, zaś VI śledziła perypetie zachłannych nastolatków z książki Pieniądze albo kasa. Siódmoklasiści poznali dwie nowele zaproponowane w tym roku przez parę prezydencką na Narodowe Czytanie; uczniowie klasy ósmej towarzyszyli choremu chłopcu, bohaterowi  utworu Oskar i pani Róża w ostatnich dniach – latach jego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *