Dzień Postaci z Bajek

Co łączy Czerwonego Kapturka, Misia Uszatka, Koziołka Matołka i Gąskę Balbinkę? Wszystkie te postaci mają swoje święto 5 listopada. Z okazji Dnia Postaci z Bajek  uczniowie klasy I, II i III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, rozwiązywali quizy dotyczące postaci z baśni literackich, filmowych oraz popularnych kreskówek. Uczniowie klasy I i II narysowali swoich ulubionych bajkowych bohaterów, natomiast uczniowie klasy III obejrzeli prezentację o najbardziej znanych postaciach z dobranocek swoich rodziców, a potem  wykazali się wiedzą na ich temat. Aby rozwijać pasję czytania uczniowie klasy I otrzymali Wyprawkę Czytelniczą złożoną z antologii tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, broszury dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się pisać razem” oraz plakatu z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *