Egzamin na kartę rowerową

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Rożnowicach odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IV. Zmagania poprzedzone były eliminacjami w części teoretycznej, której warunkiem zaliczenia było uzyskanie co najmniej 16 punktów na 20 możliwych. Wiedza dotyczyła znajomości zasad ruchu drogowego, znaków drogowych, obowiązkowego wyposażenia roweru oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej każdy mógł wypróbować swe umiejętności na torze składającym się między innymi ze  slalomu, jazdy po łuku, obowiązkowego zatrzymania się i włączenia się do ruchu, jazdy po tzw. „ósemce” oraz prowadzenia roweru za pomocą jednej ręki z równoczesnym przenoszeniem przedmiotu drugą. Wszystkim, którzy zaliczyli egzamin, gratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *