Gminny Konkurs „Cztery łapy – pies kudłaty”

27 marca 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy odbył się II Gminny Konkurs Plastyczno-Czytelniczy „Cztery łapy – pies kudłaty”. Konkurs czytelniczy adresowany był do uczniów klas II i III, którzy musieli wykazać się znajomością książki Jana Grabowskiego „Puc, Bursztyn i goście”. Szkołę Podstawową w Rożnowicach reprezentowały Kamila Kiełtyka i Adrianna Kozieł, które po emocjonującej dogrywce zajęły II miejsce. Osiem zespołów rywalizowało ze sobą w układaniu puzzli na czas (zadanie nr 1), rozwiązywaniu testu na temat bohaterów i wydarzeń z lektury (zadania nr 2, 4 i 6). Uczestnicy musieli także udowodnić, że są znawcami alfabetu i kaczych przysłów (zadania nr 3 i 5) i wykazać się umiejętnością rozszyfrowania rebusów (zadanie nr 7). Dogrywka pomiędzy gospodarzami, Szkołą Podstawową w Rożnowicach i Szkołą Podstawową nr 1 w Bieczu polegała na odszukaniu błędów ortograficznych w podanym fragmencie tekstu. Konkurs wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Libuszy. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. Ponadto, dzięki udziałowi w konkursie, nasza biblioteka szkolna wzbogaci się o dwie nowe pozycje.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *