Hufiec Pracy w Gorlicach

6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach, jako jednostka Małopolskiej WK OHP prowadzi działalność z zakresu wychowania i zatrudniania młodzieży powyżej 15 roku życia w różnych formach szkolenia. W hufcu odbywa się edukacja młodzieży oraz właściwe jej przygotowanie do funkcjonowania w społeczeństwie i zatrudnienia zgodnie z aktualnymi wymogami rynku pracy. Kształtowana jest również umiejętność aktywnego i konstruktywnego spędzania czasu wolnego.
Hufiec oferuje młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową i jest w wieku 15-18 lat zdobycie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych poprzez kształcenie w 3-letnich szkołach branżowych I stopnia na terenie powiatu gorlickiego (ZSZ Bobowa, ZSZ Gorlice, ZSZ Biecz, Prywatna Branżowa Szkoła I stopnia w Gorlicach, Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach).


Hufiec współpracuje z 71 pracodawcami z branży: spożywczej, przemysłowej, kosmetycznej, odzieżowej, gastronomicznej, fryzjerskiej, budowlanej, mechanizacji pojazdów samochodowych. Praktyczną naukę zawodu w w/w specjalnościach zapewnia Hufiec Pracy. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie miasta i powiatu gorlickiego z uwzględnieniem miejsca zamieszkania uczestników, zapewniając młodzieży życzliwą i profesjonalną opiekę wychowawczą. Za czas trwania praktycznej nauki zawodu młodociany otrzymuje wynagrodzenie.

Kliknij w grafikę, aby powiększyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *