Kolędnicy Misyjni 2022/2023 dzieciom z Papui  – Nowej Gwinei

6 stycznia 2023r. w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli w kościele parafialnym w Rożnowicach odbyło się Misyjne Kolędowanie przy żłóbku poprowadzone przez wolontariuszy z klas IV, V, VI, VII i VIII w ramach akcji Kolędnicy Misyjni organizowanej  corocznie przez Stowarzyszenie Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci. W oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną uczniowie przybliżyli  najważniejsze informacje na temat kraju, warunków życia i sytuacji dzieci w Papui – Nowej Gwinei.  Następnie przedstawili montaż słowno –  muzyczny w którym starali się  uświadomić wszystkim, że Kościół nie kończy się w parafii, ale na krańcach świata mamy braci i siostry i to my jesteśmy odpowiedzialni za ich ewangelizację i życie  w warunkach pozwalającym im na wzrost, rozwój i edukacją godną dziecka Bożego.

Ofiary zbierane podczas  tegorocznego kolędowania misyjnego są przeznaczone na pomoc dzieciom w Papui – Nowej Gwinei.

„W tym roku kolędowania nasze serca będą bardzo blisko dzieci i misjonarzy z Papui i Nowej Gwinei. Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami. Pokazuje nam on jednak, że żadne trudności nie odrywają od Miłości Chrystusa. Każdego roku przybywa tam nowych ochrzczonych, pracuje tam także najwięcej polskich misjonarzy w całej Oceanii,
a także czterej biskupi z naszej ojczyzny
” – napisał do dzieci ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce.