KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ 2023

Uczeń klasy I Przemysław Wal zdobywa III miejsce w „Konkursie Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną 2023” organizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury. 

Celem konkursu było zachowanie elementów twórczości ludowej, rozbudzenie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną oraz pełniejsze poznanie przez uczestników form kultury regionalnej. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pisanek w technikach tradycyjnych, o motywach zdobniczych utrwalonych tradycją na terenie powiatu gorlickiego. 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 marca 2023r. w Pracowni plastyczno – ceramicznej Gorlickiego Centrum Kultury. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nagrodzeni uczestnicy konkursu mogli obejrzeć i podziwiać pisanki biorące udział w konkursie.  Oprócz dyplomów otrzymali nagrody – plastyczne drobiazgi (świąteczne)  do własnoręcznego wykonania, ozdoby z drewna i słodkie zajączki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *