Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła, jak wiele w Polsce, przystąpiła do realizacji programu „Laboratoria Przyszłości”. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).  Podczas zajęć lekcyjnych oraz zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie korzystali z zasobów dostępnych w ramach realizacji przedsięwzięcia: drukarki 3D, długopisów 3D, aparatu fotograficznego do dokumentowania pracy uczniów, zestawów LEGOeducation Spike Prime i Spike Essential, Artec Robo, klocków konstrukcyjnych Korbo, zestawów do przeprowadzania doświadczeń podczas lekcji chemii (odczynniki) czy fizyki.  Taka forma nauki z pewnością uatrakcyjniła przeprowadzone zajęcia. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy.