Lekkoatletyczne zawody wojewódzkie „Olimpijskie nadzieje”

Pięcioro uczniów naszej szkoły miało niepowtarzalną okazję po raz pierwszy uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Projekt jest realizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Zawody odbyły się 17 maja w Krakowie na stadionie WKS Wawel. Zawodnicy startowali w dwuboju lekkoatltycznym – jedna konkurencja biegowa (bieg na 60m, 300m lub 600m) i jedna techniczna (rzut piłeczka palantową, skok w dal, skok wzwyż).

Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych i ogromnej konkurencji, nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze: Klaudia Czyżyk zajęła 13 miejsce w dwuboju (na około 200 dziewcząt) natomiast Stanisław Juruś zajął 2 miejsce, a Ignacy Juruś 3 miejsce w biegu na 600m, również wysokie miejsca zajęli Milena Machowska i Szymon Wojcieszak. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *