Małopolski Konkursu Wiedzy o Chorwacji

12 kwietnia 2019 r. zostały ogłoszone wyniki I etapu Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji. Organizatorem konkursu jest Honorowy Konsul Republiki Chorwacji, a współorganizatorami Małopolski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnej na jeden z poniższych tematów: „Przyroda i geografia Republiki Chorwacji”, „Historia, zabytki i tradycje Republiki Chorwacji”, „Republika Chorwacji dzisiaj”. Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele organizatora i współorganizatorów, oceniała poprawność, bogactwo i kompletność informacji na wybrany temat (0-20 p.), oryginalność formy przekazu (0-10 p.) oraz estetykę i spójność pracy (0-10 p.). Nasz zespół w składzie: Wiktoria Bargieł, Gabriela Knybel, Natalia Kucharska, Emilia Trębacz i Aleksandra Wal, przygotował prezentację dotyczącą tematu nr 2 i został zakwalifikowany do II etapu konkursu. Odbędzie się on 25 kwietnia w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Etap ten będzie polegał na rozwiązaniu – przez każdego uczestnika indywidualnie – testu złożonego ze 100 pytań. Wygra zespół, który uzyska najwyższy wynik będący sumą punktów zdobytych przez wszystkich członków drużyny. Nagrodą dla zwycięzców będzie pięciodniowy wyjazd edukacyjny do Chorwacji. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny! Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu prezentacji wszystkim, którzy udostępniali rekwizyty: bezwartościowe i bezcenne, mikroskopijne i wielkogabarytowe, a nawet jadalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *