Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w ZSP w Rożnowicach.

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.


Dbałość o poprawność i znajomość polszczyzny to wyraz praktycznego, codziennego patriotyzmu. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony został przez UNESCO. Podstawowym celem święta jest przypominanie o roli i miejscu języka w życiu jego użytkowników, jak również podnoszenie ich świadomości językowej. Istotą wydarzenia jest ugruntowanie poczucia, że polszczyznę tworzy każdy z nas i każdy z nas jest za nią odpowiedzialny.


Z tej okazji uczniowie klasy V mieli przyjemność wysłuchania wykładu: Rafała Ziemkiewicza oraz wykonali plakaty związane z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *