„Moniuszko. Polskość jak z nut”

4  listopada uczniowie klas 4 -8 naszej szkoły wzięli udział w  trzeciej odsłona Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc, którego organizatorem jest Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Festiwal, któremu przyświeca idea promocji kultury polskiej oraz tradycji wolnościowych. Podczas tegorocznej edycji w sposób szczególny uczczono postać znakomitego kompozytora Stanisława Moniuszki, którego 200 rocznicę urodzin świętujemy w tym roku. Moniuszko tworzył dzieła o tematyce narodowej, wplatając w utwory elementy ludowe.  Bezsprzecznie można go uznać za wzór patriotyzmu. Postaci kompozytora poświęcony był spektakl teatralny – lekcje patriotyczne dla dzieci i młodzieży noszące tytuł „Moniuszko. Polskość jak z nut”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *