Odblaskowa Szkoła – eksperyment

To była już jedna z ostatnich akcji w ramach „Odblaskowej Szkoły”, która dla uczniów klasy IV przybrała formę eksperymentu- zabawy. Podzieleni na 3 grupy dowiedli, że noszenie odblasków i kamizelek odblaskowych rzeczywiście poprawia widoczność pieszych na drodze po zmroku. Cała akcja została zainicjowana na zaciemnionych szkolnych korytarzach, które miały imitować wieczorne warunki na drodze. Do doświadczenia użyto dwóch rodzajów latarek imitujących światła reflektorów samochodowych. Eksperyment pokazał, że piesi ubrani w ciemne ubrania są widoczni z najmniejszej odległości. Nieco lepiej wypadła grupa ubrana w jaśniejsze kolory, choć i tak ich widoczność była w dalszym ciągu niewielka. Za to grupa używająca kamizelek odblaskowych dowiodła niezaprzeczalnie, że to oni byli najmniej narażeni na skutki poruszania się po drodze po zmroku poza terenem zabudowanym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *