„Odkrywam Małopolskę”. Wycieczka klas II – IV do Stróż

PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

8 października 2021r. uczniowie klas II – IV podczas wycieczki krajoznawczo –turystycznej do Sądeckiego Bartnika w Stróżach poznawali naturalne środowisko życia pszczelej rodziny na bezpośrednich przeżyciach i doświadczeniach. Dzięki pomocy finansowej Województwa Małopolskiego uczestnicy pokrywali część kosztów wyjazdu. Realizacja projektu pozwoliła na wielozmysłowe poznanie własnego regionu środowiska przyrodniczego i społecznego. Spędzając Miodowy Dzień w Bartniku, zwiedzając skansen i muzeum uczniowie odkrywali zawody i procesy technologiczne związane z przetwórstwem miodu; poznali tajniki powstawania rękodzieła, a potem samodzielnie wykonali świece z wosku pszczelego. Wizyta u zwierząt, karmienie kóz, animacje, wspólne zabawy na świeżym powietrzu i rekreacyjna przejażdżka wozem konnym po okolicy wyzwalały aktywność oraz budowały przyjazne relacje koleżeńskie. Wycieczka pozwoliła dostrzec osobliwości życia pszczół i znaczenia ich w życiu człowieka oraz upowszechniała  wśród uczniów zasady ochrony naturalnego środowiska i umiejętność korzystania z zasobów przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *