Wspólne bicie rekordu w Pierwszej Pomocy

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w organizowanym przez WOŚP biciu rekordu w Pierwszej Pomocy. Wydarzenie to odbyło się w Światowym Dniu Przywracania Czynności Serca, czyli 16 października. Uczniowie z klas I – III realizują program edukacyjny ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony przez WOŚP dzięki któremu poznają oni zasady pierwszej pomocy. Nasza szkoła przystąpiła do programu, a Fundacja WOŚP przekazała fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki i filmy. W tym roku 29 uczniów z klasy II i III wykonywało Resuscytację Krążeniowo Oddechową na siedmiu fantomach. W działaniach tych pomagała pani higienistka szkolna i strażacy z OSP w Rożnowicach, którym dziękujemy za udzielone wsparcie.

Trening w udzielaniu pierwszej pomocy wpisuje się w realizację programu Odblaskowa Szkoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *