Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019!

Nowy rok szkolny rozpoczęty

W dniu dzisiejszym oficjalnie zaczął się nowy rok szkolny. Zaczęliśmy od mszy świętej w kościele parafialnym w Rożnowicach, następnie dalsza część uroczystości odbyła się już w budynku szkoły. Pani dyrektor powitała rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Zwróciła się szczególnie do najmłodszych, którzy zaczną naukę w klasie I szkoły podstawowej.

Poniżej nieco informacji na temat funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym.

Rok szkolny rozpoczyna 160 uczniów SP i oddziału gimnazjalnego.

W przedszkolu 42 dzieci. Przedszkole pracuje od 6:15 do 16:00

 

Wychowawcy poszczególnych klas:

 

Kl I Ewa Kozieł s4

Kl II Wanda Sroka s13

Kl III Renata Bedus s5

Kl IV Wanda Wojcieszak s9

Kl V Wiesława Wysocka s14

Kl VI Bernadetta Grabowska s7

VII Anita Kołek Nowak    s12

Kl VIII Aleksander Sendecki s11

III gim Renata Grądalska – Bartuś s8

 

Składka na ubezpieczenie 30,00 w przedszkolu,   33,00 zł w szkole – do 25 września wpłaty u wychowawców.

Wychowawcy rozdadzą deklaracje dla rodziców o przystąpieniu do ubezpieczenia, które uczniowie niezwłocznie przyniosą do szkoły. Ubezpieczenie jest dobrowolne, nie ma zwolnień.

W szkole obowiązuje obuwie zastępcze, na Sali gimnastycznej tylko z jasną podeszwą. Szatnia dla kl. VII, VIII i III G będzie w przyziemiu.

Od jutra funkcjonuje stołówka, można skorzystać z obiadów, w pierwszej kolejności finansowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej,  chętni uczniowie odpłatnie, obiad dwudaniowy – 3 zł, wpłaty do 10-go każdego miesiąca.

Dyżur nauczycielski rozpoczyna się codziennie od 7:30 i od tej godziny szkoła zapewnia opiekę uczniom. Wcześniejszy pobyt w szkole na odpowiedzialność rodziców.

Przerwy międzylekcyjne trwać będą po 10 min. , przerwy na spożycie obiadu po 15 min.

W szkole organizowane będą zajęcia opieki świetlicowej godzinę dziennie,  na piątej lekcji ( 11:30 do 12:30) dla uczniów najmłodszych, z klas I – III.

Po tej lekcji dzieci /dojeżdżające/ pani odprowadzi na świetlicę do remizy, gdzie będą oczekiwać na odwóz na Równie. Odwóz uczniów na Równie po 6 lekcji i po 7 lekcji, po odwiezieniu uczniów do Sitnicy.

Szkolny klub sportowy „Achilles” otrzymał z ministerstwa sportu dofinansowanie na organizację zajęć sportowych z piłki ręcznej dla klas V, VI i VII ( dziewcząt i chłopców). Zajęcia te będą trwać do połowy grudnia i będą w nich uczestniczyć dzieci chętne, pasjonujące się tą dyscypliną. Za pozyskane środki zostaną zakupione dla dziewcząt i chłopców stroje sportowe, materace, piłki i inny sprzęt sportowy.

Od jutra uczniowie wszystkich klas będą mieć wypożyczane na rok szkolny podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Podręczniki mają służyć uczniom 3 lata, więc prosimy by o nie dbać, obłożyć i szanować, by mogli z nich korzystać jeszcze młodsi koledzy.

Poniżej galeria z dzisiejszej uroczystości.

[metaslider id=”2435″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *