„Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”

27 marca 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Łużnej odbyło się przedsięwzięcie „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”. Tę edycję honorowym patronatem objęli pan Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski i pan Adam Pawluś – Starosta Jasielski. Uczniowie z powiatów gorlickiego, nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego i jasielskiego rywalizowali w 3 konkursach: plastycznym, ortograficzno-językowym i czytelniczym. W tym ostatnim należało wykazać się szczegółową znajomością „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego i „Wstępu” Barbary Wachowicz. W zmaganiach dotyczących losów Zośki, Alka i Rudego wzięło udział 88 uczniów, w tym 50 z klas VIII i 38 z klas III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Serwońska, Aneta Potyrała i Julia Mika. W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Katarzyna Serwońska (79 p.), wyprzedzając Kamilę Kędzior ze szkoły w Dominikowicach (78 p.) i Ewelinę Basistę ze szkoły w Klęczanach (75 p.). Osobom z najwyższymi wynikami przyznano 6 wyróżnień. W tym gronie znalazła się Aneta Potyrała (73 p.). Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbędzie się 11 czerwca. Obiecujemy fotorelację z tego wydarzenia i gratulujemy wiedzy o lekturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *