„Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle był organizatorem akcji edukacyjno–informacyjnej „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”, która odbyła się w dniu 31 maja 2019 r. na Rynku w Jaśle.  „Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych.


W ramach „słonecznego wydarzenia” Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje akcję edukacyjną skierowaną w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku tj. Miasta Jasła oraz Gmin: Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Miasto Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków.

Podczas imprezy plenerowej odbył się również finał konkursu plastycznego, na plakat o treści ekologicznej. Dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym Kamil Majewski z klasy VII i Grzegorz Brudzisz z klasy V. Do ścisłego finału zakwalifikował się Grzegorz Brudzisz, który ostatecznie uzyskał wyróżnienie. Obaj uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *