Śniadanie daje moc!

Śniadanie Daje Moc

8 listopada, jak co roku, odbyła się VIII edycja obchodów Dnia „Śniadanie Daje Moc”.  Dzieci z klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyły w tym wyjątkowym wydarzeniu i zorganizowały w klasach wspólne śniadania. Pierwszoklasistom śniadaniu towarzyszyły utwory Marii Kownackiej o przestrzeganiu higienicznego stylu życia. Dzieci z otrzymanych od swoich rodziców, produktów wykonali kanapki, sałatki owocowo-warzywne oraz koktajl owocowy. Przygotowane przez siebie potrawy popijali wodą mineralną.

Był to świetny pretekst do zapoznania z 12 zasadami zdrowego żywienia oraz przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków np. takich jak częste mycie rąk, wypróbowania nowych smaków, wyjaśnienia: dlaczego konkretne produkty zalecane są na śniadanie. Wspólne sprzątanie po posiłku zamienić można było w zabawę, którą dzieci przeniosą do domów.

Mamy nadzieję, że przyłączenie się do obchodów tego wyjątkowego święta było przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *