ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI – 14.04.

W 2019 roku sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski.

W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu.

Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

Zapraszamy do wywieszenia flag Polski w naszych domach w dniu 14.04 (środa) oraz do obejrzenia prezentacji multimedialnej. Jest to zwycięska prezentacja z I Ogólnopolskiego Konkursu na prezentację multimedialną pt. „Chrzest Polski” https://www.youtube.com/watch?v=VrkJWRiGgWw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *