Szkoła Przyjazna Seniorom

# Szkoła przyjazna seniorom #

Wielopokoleniowe spotkanie /28 kwietnia/

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole gościliśmy emerytowane nauczycielki z naszej szkoły
Panią Marię Ludwin i Panią Janinę Fertykowską. Panie nauczycielki przybliżyły dzieciom z klas
I – III historię szkoły w naszej miejscowości oraz opowiedziały „Jak to dawniej w szkole
bywało …”. Odpowiadając na pytania uczniów, którym nie było końca, ukazały realia i
warunki jakie panowały dawniej w czasach ich dzieciństwa jak również ich pracy w szkole.
Pani Marii i Pani Janinie dziękujemy serdecznie za przybycie i wielopokoleniowe spotkanie,
życzymy zdrowia i długich lat życia!

Jak zrobić palmę wielkanocną? /28 marca 2023/
We wtorek przed Niedzielą Palmową uczniowie klasy II uczyli się robić palmy wielkanocne
po okiem emerytowanych nauczycielek Pani Kazimiery Chmura i Pani Haliny Gurbisz.
Podczas warsztatów każdy uczeń wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu,
gałązek bazi, suszonych roślin oraz kwiatów wykonanych z krepiny lub bibuły. Na zajęciach
panowała radosna, przyjazna atmosfera, która sprzyjała rozwijaniu współpracy, kreatywności
i estetyzmu. Wykonane podczas warsztatów palmy uczniowie zabrali ze sobą do poświęcenia
w Niedzielę Palmową.
Pani Halince i Pani Kazi serdecznie dziękujemy za współpracę!

„Niech pamięć trwa”- wieczór wspomnień o naszych Rodakach walczących na frontach wojennych  w kontekście obchodów Dnia Niepodległości z udziałem Szanownych Seniorów- Babć i Dziadków uczniów klasy VII, emerytowanych dyrektorów szkół :Pani Zofii Kamińskiej- dyrektor szkoły Podstawowej w Sitnicy, wieloletniej Radnej powiatowej powiatu gorlickiego; dyrektora ZSP w Rożnowicach Pana Czesława Łukaszyka oraz nauczycieli , uczniów klasy VII i wolontariuszy z naszej szkoły. Wzruszającym wspomnieniom o Legioniście Michale Firlicie  usłyszanych od Pani Zofii Kamińskiej , jak również prezentacji multimedialnej o Jakubie Wysockim zabitym pod Dytiatynem -przygotowanej w oparciu o pracę konkursową Justyny Łukaszyk, towarzyszył wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Spotkanie międzypokoleniowe przepełnione zadumą było wartościową lekcją historii i patriotyzmu. /18 listopada 2022/

10 listopada 2022r w klasie drugiej zagościły Babcie: Basi, Jakuba, Izabeli- uczniów klasy II , które poprowadziły Warsztaty patriotyczne- sklejenie chorągiewek, jako przygotowanie doobchodów Święta Niepodległości. Uroczystą atmosferę podkreśliło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Bardzo dziękujemy naszym Seniorom za zaangażowanie w wychowanie patriotyczne młodego pokolenia