Szkoła Przyjazna Seniorom

# Szkoła przyjazna seniorom #

„Niech pamięć trwa”- wieczór wspomnień o naszych Rodakach walczących na frontach wojennych  w kontekście obchodów Dnia Niepodległości z udziałem Szanownych Seniorów- Babć i Dziadków uczniów klasy VII, emerytowanych dyrektorów szkół :Pani Zofii Kamińskiej- dyrektor szkoły Podstawowej w Sitnicy, wieloletniej Radnej powiatowej powiatu gorlickiego; dyrektora ZSP w Rożnowicach Pana Czesława Łukaszyka oraz nauczycieli , uczniów klasy VII i wolontariuszy z naszej szkoły. Wzruszającym wspomnieniom o Legioniście Michale Firlicie  usłyszanych od Pani Zofii Kamińskiej , jak również prezentacji multimedialnej o Jakubie Wysockim zabitym pod Dytiatynem -przygotowanej w oparciu o pracę konkursową Justyny Łukaszyk, towarzyszył wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Spotkanie międzypokoleniowe przepełnione zadumą było wartościową lekcją historii i patriotyzmu. /18 listopada 2022/

10 listopada 2022r w klasie drugiej zagościły Babcie: Basi, Jakuba, Izabeli- uczniów klasy II , które poprowadziły Warsztaty patriotyczne- sklejenie chorągiewek, jako przygotowanie doobchodów Święta Niepodległości. Uroczystą atmosferę podkreśliło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Bardzo dziękujemy naszym Seniorom za zaangażowanie w wychowanie patriotyczne młodego pokolenia