Szkolne Koło Caritas

CARITAS

Od października 2001r. działa w naszej szkole Szkolne Koło Caritas. Zrzesza głównie uczniów szkoły podstawowej – zwykle kilkanaście osób. Młodzież chętnie angażuje się w bezinteresowną pomoc innym. Nasze dotychczasowe działania to m.in. sprzedaż kremówek z okazji Dnia Papieskiego, zbiórki zabawek i przyborów szkolnych w ramach akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, świąteczne odwiedziny osób samotnych z drobnymi upominkami i życzeniami, kolędowanie misyjne, odwiedziny cmentarzy i zapalanie „światełek pamięci”, organizowanie okolicznościowych zbiórek pieniężnych z przeznaczeniem na cele charytatywne, pomoc Caritas parafialnemu przy organizacji wigilii dla samotnych, Dnia Chorego, letniej pielgrzymki dla osób niepełnosprawnych.

Zbieraliśmy też makulaturę na budowę studni w Afryce, wysyłaliśmy odzież dla Polaków na Wschodzie. Od ubiegłego roku współpracujemy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu – przecież mamy podobne cele…

W tym roku po raz kolejny wspólnie bierzemy udział w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Po raz pierwszy natomiast zorganizowaliśmy wyjazd na Oddział Geriatrii szpitala w Gorlicach z modlitwą różańcową i Drogą Krzyżową, szkoliliśmy się z pierwszej pomocy i pomocy osobom niepełnosprawnym, przygotowaliśmy prezentację na temat sytuacji w Syrii i organizujemy comiesięczne zbiórki pieniężne dla poszkodowanych w ramach akcji prowadzonej przez Caritas Polska „Rodzina rodzinie”.