Teatr w szkole! – przedstawienie teatralne „Przygoda w bibliotece”

Ten rok szkolny upłynął klasie 6 ZSP w Rożnowicach pod znakiem teatru. Po warsztatach teatralnych, w których kl. 6 brała udział i przedstawieniu na deskach Teatru w Tarnowie, które tworzyli z innymi szkołami, przyszedł czas na swój własny spektakl. Ośmioro uczniów kl. 6 przygotowało przedstawienie zatytułowane „Przygoda w bibliotece”. Są to: Samanta Niziołek, Oliwia Wilk, Laura Guzik, Lilianna Mika, Liwia Jodłowska, Julia Wszołek, Maria Ryczek i Paweł Pyzik. Spektakl jest owocem wielu godzin, które uczniowie spędzili razem, ucząc się pięknie mówić, wchodzić w rolę, kreować własną postać i być z innymi podczas gry. Młodzi aktorzy pokonali stres i wystąpili przed szeroką publicznością: przedszkolakami, kolegami z klas I-VIII, nauczycielami, rodzicami i przed uczestnikami zorganizowanego w szkole Grilla rekreacyjno-sportowego. „Przygoda w bibliotece” to przedstawienie, mające zachęcić do czytania książek, ale też okazja, by pokazać liczne talenty naszych uczniów. Jak się okazuje oprócz tych teatralnych, posiadają uzdolnienia wokalne i taneczne. Spektakl spotkał się z pozytywnym przyjęciem i bardzo miłymi ocenami, które są największą nagrodą dla uczniów i ich opiekuna.