Uroczyste obchody DEN połączone z Narodowym Czytaniem „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

W piątek 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Był on okazją do życzeń i podziękowań pracownikom za trud nauczania, wychowania i tworzenia ze szkoły miejsca przyjaznego uczniom.
            Część artystyczna przygotowana przez klasę VI pod okiem pani Beaty Miki skłoniła do refleksji, że lata spędzone w szkolnej ławce w znacznym stopniu decydują o tym, kim człowiek będzie w przyszłości.

            Obchody Dnia  Edukacji Narodowej były  okazją do włączenia się w akcję „Narodowego Czytania”. Lektorzy: pani dyrektor Ewa Kozieł, pani Beata Mika, ksiądz Mirosław Dziadosz, Zofia Zięba z klasy IV i Przemysław Wal z klasy II przeczytali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, będące pochwałą pracy, która zapewnia byt, daje radość i uszlachetnia człowieka.

            O oprawę muzyczną zadbał pan Aleksander Sendecki i szkolny zespół wokalno – instrumentalny zasilony tego dnia o utalentowanych absolwentów naszej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *