Warsztaty czytelnicze „Mały Patriota”

„Mały patriota”

W dniach 26, 28 i 29 listopada 2018 r. uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych pod hasłem „Mały Patriota”. Najpierw wysłuchali zamieszczonych w dwutygodniku „Świerszczyk” wierszy: „Polska” Marcina Brykczyńskiego, „Ojczyzna” Małgorzaty Strzałkowskiej i „Zabieram Polskę ze sobą” Elizy Piotrowskiej. Później wspólnie definiowali, na czym polega patriotyzm i decydowali, jaką legendę chcieliby poznać. Klasa I wybrała „Złotą kaczkę”, klasa II „Lecha, Czecha i Rusa”, klasa III „Bazyliszka”. Dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią książeczek i z zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące sławnych Polaków, Święta Flagi RP, miast i województw. Wszyscy szybko uporali się z ćwiczeniami i łamigłówkami, wykazali się dużą wiedzą i zasłużyli na miano Małych Patriotów.

[metaslider id=”3183″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *