Warsztaty teatralne w ZSP w Rożnowicach – przygotowujemy się do podsumowania!

Klasa VI ZSP w Rożnowicach  zakwalifikowała się do projektu „Ludwiś w eduAkcji” realizowanego przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Klasa została zaproszona do udziału w warsztatach, które odbywały się w naszej szkole od 28.11.2022 do 9.12.2022 w wymiarze czterech spotkań dwugodzinnych i przeprowadzone  zostały przez pracownika tarnowskiego teatru , rekwizytorkę panią Bernadettę Dębosz. Efekty pracy dzieci zostaną zaprezentowane podczas finału na Dużej Scenie Teatru, a nasza szkoła stanie się szkołą partnerską Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

       Klasa VI została zakwalifikowana jako sekcja plastyczna i razem z sekcją aktorską i muzyczną z innych biorących w projekcie szkół przygotowywała przedstawienie, które w finale zostanie wystawione w Teatrze w Tarnowie 16.12. 2022 roku.

      To pierwszy tego typu projekt w naszej szkole, w którym uczniowie  mogą zaangażować się w realizację przedstawienia na deskach teatru.

       Klasa VI bardzo aktywnie brała udział w warsztatach i razem z prowadzącą tworzyła piękną bajkową scenografię. Pomysłom nie było końca, dlatego wszyscy jesteśmy ciekawi finału ,  w którym uczniowie nie tylko będą odpowiedzialni za przygotowanie sceny, ale też na niej wystąpią. Życzymy powodzenia i wielu emocji!