Wigilia klasowa online – zdalne spotkanie z kolegami i koleżankami z klasy

Wigilia online w tym roku jest  jedyną możliwością świątecznego spotkania z kolegami i koleżankami z klasy. Panująca epidemia koronawirusa i nauka zdalna znacznie ograniczyły kontakty z rówieśnikami, a w przypadku kilku, czy kilkunastoletnich dzieci jest to szczególnie ważne. Wigilia klasowa online to wspaniały pomysł na przedświąteczne spotkanie z kolegami i koleżankami z klasy, w którego czasie uczniowie mieli możliwość  zobaczenia się w mniej oficjalnych okolicznościach niż podczas zdalnych lekcji. Strój z motywami świątecznymi obowiązkowy! Podczas takiego spotkania składaliśmy sobie życzenia, czytaliśmy fragmenty ewangelii, przed monitorem spożyliśmy wspólną wieczerzę, opowiadaliśmy, co powinno znaleźć się na wigilijnym stole i wspólnie kolędowaliśmy.

                W okresie przedświątecznym uczniowie wykonywali ozdoby choinkowe, elementy świątecznego wystroju wnętrz, kartki i stroiki świąteczne. Efekty pracy można podziwiać na przysłanych zdjęciach.