Wycieczka do Jasła i Krosna

6 marca 2019 roku uczniowie klas I – III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krosna i Jasła.

W Krośnie zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie poznali sposób wytwarzania szkła, obejrzeli wykonanie szklanej róży przez hutników, wycisnęli przy pomocy specjalnej formy pamiątkowe medale z logo CDS.

Podczas warsztatów malowali na szkle wybrane przez siebie wzory. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał wykonane przez siebie prace na pamiątkę. W piwnicach CDS uczniowie uczestniczyli w ciekawych eksperymentach ze swiatłem oraz obejrzeli eksponaty szklane wykonane w Krośnie, na terenie Polski i zagraniczne.

Muzeum Lizaka w Jaśle mieli możliwość smakowania surowców, wąchania aromatów, mieszania barwników bez brudzenia rąk, oglądania urządzeń przemysłowych, na których były i są wytwarzane lizaki i karmelki. Własnoręcznie wykonali lizaki dla siebie. Zjedli też pyszną pizzę upieczoną w tradycyjnym piecu. Pełni wrażeń wrócili do Rożnowic z pamiątkami wykonanymi podczas wycieczki oraz zakupionymi w firmowych sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *