Wycieczka do Kazimierz Dolnego – galeria zdjęć

14 czerwca uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami pojechali do urokliwego Kazimierza Dolnego. Spacerując bulwarem nadwiślańskim, młodzież podziwiała panoramę miasteczka z zamkiem, potem ulicą Senatorską przeszła na Wzgórze Franciszkanów do punktu widokowego, następnie przez Rynek w kierunku Wzgórza Trzech Krzyży.            

Duże wrażenie na zwiedzających zrobił tzw. Mały Rynek z zabudowaniami pozostałymi po mieszkającej w Kazimierzu przed wojną społeczności żydowskiej: mieliśmy okazję zobaczyć budynek synagogi oraz stare jatki koszerne. Następnie pojechaliśmy na cmentarz żydowski z pomnikiem – zbudowaną po wojnie z odrestaurowanych macew Ścianą Płaczu. Jedną z atrakcji wycieczki było przejście wąwozem lessowym Korzeniowy Dół.
Na koniec odbył się godzinny rejs statkiem po Wiśle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *