Wycieczka do Ojcowa

2 czerwca br. klasa 4 i 5 ZSP w Rożnowicach pojechały na wycieczkę do Ojcowa. Uczniowie rozpoczęli swą przygodę od Muzeum Przyrodniczego w Ojcowie, by następnie lepiej poznać przyrodę i przepiękne miejsca na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Na naszej trasie była m.in. Grota Łokietka, w oddali Jaskinia Ciemna, Źródełko Miłości , Brama Krakowska, Maczuga Herkulesa, skała zwana Rękawicą i wiele, wiele innych urokliwych zakatątków. Widzieliśmy ruiny Zamku w Ojcowie i zwiedzaliśmy Zamek w Pieskowej Skale. Dolina Prądnika, którą spacerowaliśmy kryje wiele ciekawych historii, o których opowiadał nam przewodnik pan Michał. Wycieczka do Ojcowa była świetną lekcją geografii i historii, ale przede wszystkim spędziliśmy wspólnie wiele niezapomnianych chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *