Wycieczka do Wadowic i Oświęcimia

W środę 18 maja- klasy 7 oraz 8 uczestniczyły w wycieczce do Wadowic oraz Oświęcimia. Pierwszym punktem w planach było zwiedzanie Domu Jana Pawła II oraz degustacja kremówki wadowickiej. Tak się akurat zdarzyło, że gościliśmy w Wadowicach w rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II, a nasze zwiedzanie poprzedziła wizyta kardynała Stanisława Dziwisza. Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie zwiedzaliśmy były obóz koncentracyjny Auschwitz: wystawę stałą oraz obiekty na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; najważniejsze obiekty poobozowe w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampę wyładowczą oraz ruiny komór gazowych i krematoriów. Wizyta w tych szczególnych dla Polaków miejscach, z pewnością powinna pozostawić ślad do szczególnej refleksji dla każdego nas…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *