Wyróżnienie dla Emilii Trębacz w Konkursie literackim „Co drzewo widziało?”

Uczennica kl.VII Emilia Trębacz otrzymała wyróżnienie w Konkursie literackim „Co drzewo widziało?” zorganizowanym dla uczniów klas IV -VIII szkół podstawowych z terenu 22 Gmin należących do Związku Gmin dorzecza Wisłoki.


Zadaniem uczniów było wyobrazić sobie historię, którą mogłoby opowiedzieć drzewo, rosnące w parku, przed szkołą czy w ogrodzie oraz stworzyć opowiadanie, kończące się morałem proekologicznym. Narratorem było drzewo. Konkurs był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności literackich, ale główny cel to zwrócenie uwagi na rolę, jaką pełnią drzewa, na konieczność ochrony środowiska , na kształtowanie postaw ekologicznych.


Opowiadanie Emilki zwróciło uwagę Jury, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu!