XVII Gminny Sejmik Ekologiczny

Dnia 9 maja 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korczynie odbył się XVII Gminny Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Szlakiem czystej wody”. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Styrkowicz i Wiktoria Bargieł. Uczestnicy tworzyli eko-koszulki, wykonywali doświadczenia, badali pH roztworów i uzdatniali wodę metodami survivalowymi. Warsztaty prowadzili: pani Katarzyna Ruszała i pan Mirosław Ruszała ze Stowarzyszenia „Ekoskop” z Rzeszowa. Nagrody za najładniejsze eko-koszulki trafiły do uczniów z Binarowej, Biecza i Sitnicy, natomiast nauczyciele otrzymali pakiety edukacyjne ze scenariuszami zajęć na temat znaczenia i ochrony wód, do wykorzystania na różnych poziomach edukacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *