Zajęcia z narciarstwa

Od stycznia  2020 roku , nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rożnowicach biorą udział w pozalekcyjnych zajęciach z narciarstwa zjazdowego na stoku narciarskim Sękowa.

Głównymi założeniami organizowanych wyjazdów jest stworzenie szans i możliwości nauki jazdy na nartach zjazdowych pod kierunkiem instruktora, jak też uświadomienie dzieci o zagrożeniach występujących na stoku i o obowiązku jazdy w kasku narciarskim.

Zajęcia odbywają się na stoku narciarskim ,,SĘKOWA – SKI” Dzieci zdobywają podstawowe umiejętności jazdy na nartach, umiejętność wyjazdu orczykiem na stok, zdobywają wiedzę na temat bezpieczeństwa na stokach i trasach narciarskich, oraz wiedzę na temat obowiązku jazdy w kasku. Jazda na nartach to walory zdrowotne, które przynoszą bez wątpienia poprawę kondycji fizycznej ,koordynację ruchową, hartują organizm młodych adeptów narciarstwa , jak też uczą samodzielności i wytrwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *