Zimowe warsztaty czytelnicze

22 lutego 2019 r. jedenaścioro uczniów klasy III wzięło udział w zajęciach o zwierzakach, które bardzo lubią zimę. Pierwszym zadaniem było wykonanie działań matematycznych i ułożenie wyników w taki sposób, by poznać hasło – było ono jednocześnie tematem warsztatów prowadzonych w bibliotece szkolnej. Po wysłuchaniu opowiadania Melanii Kapelusz „Zimowy sen”, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Później pracowały w grupach, układały puzzle, poszukiwały informacji o maskonurach, piżmowołach, reniferach, sowach śnieżnych, morsach, fokach i innych mieszkańcach biegunów i stref polarnych. Korzystając z atlasów zwierząt, książek Martyny Wojciechowskiej oraz Hanny i Antoniego Gucwińskich, szybko uporały się z przygotowanymi dla nich pytaniami np. „Dlaczego niedźwiedzie polarne i pingwiny nigdy się nie spotkają?” i pięknie prezentowały efekty swojej pracy przed kolegami i koleżankami. Zajęcia, które łączyły edukację matematyczną, polonistyczną, przyrodniczą i społeczną, zostały wysoko ocenione przez uczestników – zatem do zobaczenia wkrótce na wiosennych warsztatach czytelniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *